تعمیر نگهداری موتور خانه در اصفهان

درصورت نیاز به تعمیرات اساسی موتورخانه خود لطفا قبل از خوانده مقاله باما درتماس باشید .

گروه فنی مهندسی طلوع تهویه در این مقاله قصد دارد صفر تا صد نکاتی که باید در زمینه تعمیر و نگهداری موتورخانه بدانید را به شما بگوید. با ما همراه باشید

تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات
در گذشته تا به امروز موتورخانه‌ها پس از بخاری‌ها یکی از مرسوم ترین سیستم‌های گرمایشی بوده اند.
موتورخانه به نوعی از سیستم گرمایشی‌ها گفته می‌شود که به کمک سیستم‌های تبادل گرمایش محیط را گرم می‌کنند.
موتورخانه چیست؟ موتورخانه به اتاق یا انباری گفته می‌شود که چند سیستم بزرگ مکانیکی و الکترونیکی مثل (سختی گیر، بویلر (دیگ آب گرم)، چیلر، مشعل جهت گرمایش آب، برج خنک کننده، لوله، شیر آب و …) جهت تامین آب گرم برای گرمایش محیط شما درون آن قرار می‌گیرند

8 اقدامی که گروه طلوع تهویه برای نگهداری موتورخانه د راصفهان انجام می دهد

تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات
این نکات شامل موارد زیر است:

 •  لوله های به کار رفته برای رفت و برگشت آب سرد و گرم حتما باید عایق داشته باشد این موضوع سبب می شود تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.
 • به کار بردن سامانه هوشمند در موتورخانه باعث می شود که هوای داخل موتور خانه با دمای آب تنظیم شود
 • دیگ آب گرم باید هر چند وقت یک بار تمیز شود سعی کنید در طول روز به وضعیت دیگ سر بزنید و دودکش را تنظیم کنید.
 • در صورتی که شیر فلکه خراب شده باشد، بهتر است این مشکل را هر چه زودتر برطرف کنید تا در صورت بروز مشکلات جدی تر در موتورخانه، بتوان با آن کار کرد.
 • بخاطر این که پمپ موتورخانه به صورت مداوم کار می کند، باید روغن کاری آن را هیچ گاه فراموش نکنید.
 • در صورتی که موتورخانه دارای چند دیگ آب گرم باشد، بهتر است برای هر کدام از آن هواکش جداگانه نصب کنید.
 • باید سقف موتورخانه در حالت استاندارد باشد، به طوری از دیگ موتورخانه تا سقف موتور خانه یک متر فاصله وجود داشته باشد.
 • باید دمای داخل ساختمان به حالت ایده آل نگهدارید تا فشار زیادی به قسمت موتورخانه وارد نشود.

موتورخانه در مجتمع های بزرگ اداری و تجاری باید به طور منظم بازرسی شوند و تعداد بازدید ها باتوجه به شرایط آب و هوایی، تعداد انشعابات و تعداد واحد ها متغیر است.

از مزایای تعمیر و نگهداری موتورخانه این است که هزینه های شما در بلند مدت بسیار کاهش می یابد. دقت داشته باشید سرویس و تعمیر و نگهداری موتورخانه در بهترین زمان باید انجام شود تا نتیجه ی مطلوب را شاهد باشید.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه

تعمیر نگهداری موتور خانه تاسیسات  هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه بستگی به حجم و مساحت موتورخانه، متراژ ساختمان و تعداد طبقات، قدمت تاسیسات موتورخانه و مواردی که باید سرویس شود تعیین می‌شود. هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه می‌تواند از مبلغ شارژ ساختمان جمع آوری شود. اما هزینه‌های مربوط به تعمیر موتورخانه به مشکلاتی که برای موتورخانه پیش آمده است وابسته است. زیرا قطعاتی که باید تعمیر و یا تعویض شود هزینه‌های متفاوتی دارند.

پیچیدگی و تنوع تجهیزاتی یک ساختمان می‌تواند هزینه نگهداری موتورخانه آن را افزایش و یا کاهش دهد. وجود چیلر جذبی و یا تراکمی، نوع برند و قدمت چیلرها، وجود برج‌های خنک کننده فایبرگلاس و یا مکعبی، نوع و تعداد پمپ‌ها، وجود استخر سونای بخار و خشک، تعداد طبقات و… نیز می‌تواند از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه های تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات باشد.


سه عامل اصلی تاثیر گذار در قیمت تعمیر و نگهداری موتورخانه

تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات
۱) ساعات و دفعات مورد نیاز حضور ماهانه نیروهای نگهدار در ساختمان
۲) قدیمی و یا نو بودن تاسیسات
۳) میزان پیجیدگی و تنوع تجهیزات در تاسیسات

توصیه تیم طلوع تهویه به شما این است که تا حد امکان سرویس دوره ای و حتی شستشوی سالیانه را فراموش نکنید. این کار توسط افراد متخصص و مجرب باید انجام شود .

طلوع تهویه کلیه کارهای تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات را به بهترین نحو انجام می دهد . علاوه بر آن امکان بازدید رایگان را برای همشهریان عزیز اصفهانی فراهم کرده است.

چرا تعمیر موتورخانه اصفهان را به طلوع تهویه بسپارم؟

 1. امکاناتی از قبیل بازدید رایگان از محل را برایتان فراهم کردیم
 2. تیم پشتیبانی ما همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب در خدمت شما عزیزان است تا بهترین خدمات را در زمینه تعمیر و نگهداری موتورخانه و تعمیر پمپ شوفاژ اصفهان و تعمیرات شوفاژخانه اصفهان به مشتریان ارائه بدهد

 3. شما می توانید به صورت تلفنی نیز از ما مشاوره دریافت کنید 09133064408 | 09132134857

 4. بهترین متخصص‌ترین و با دانش‌ترین تعمیرکاران موتورخانه استخدام شرکت ما هستند. ما همواره به فکر مشتریان خود بوده است به همین علت قبل از استخدام تعمیرکار تاییدیه‌های لازم را از مراجع ذی صلاح گرفته است