راهنمای نگهداری

هرچیزی که نیاز است از سیستم VRF بدانید،اینجاست

قیمت وی آر اف در اصفهان | بررسی سیستم VRF

VRF مخفف variable refrigerant flow به معنای جریان مبرد متغیر می باشد که در واقع یک سیستم تهویه مطبوع جدید است. در این مقاله به طور دقیق و کامل آن را بررسی میکنیم. با طلوع تهویه همراه باشید …

کلمه کلیدی : قیمت وی آر اف در اصفهان

وی آر اف هم مانند داکت اسپلیت که در مقاله ی قبلی آنرا بررسی کردیم دارای دو بخش می باشد که شامل یونیت خارجی و یونیت های داخلی می باشد که این دو بخش به وسیله‌ی لوله‌ی مسی دارای مبرد به هم دیگر وصل می‌شونددر نتیجه به اسپلیت مرکزی وی آر اف هم شناخته می‌شود، چون مثل اسپلیت‌های به کار رفته در کولرهای گازی به شکل دو تکه ساخته می‌شوند.این سیستم تهویه مطبوع بصورت یکپارچه عمل گرمایش و سرمایش را انجام می دهد.

سیستم های VRFبه برخی از ویژگی های جدید مانند کمپرسورهای دارای سرعت متغیر، پنکه های اینورتر محور و گرمایش همزمان در واحد های داخلی خود مجهز شده اند. نوع اصلی سیستم VRF از یک واحد کندانسور خارجی استفاده می کند و برای تأمین گرمایشی یا خنک کننده استفاده می شود. علاوه بر این ، این سیستم ها از دو خط مبرد تشکیل شده که یکی از آنها برای تأمین و دیگری برای بازگشت است. علاوه بر این ، این مبرد به منظور عبور انواع فن کوئلهای سرپوشیده است.

برای مطلع شدن از قیمت وی آر اف در اصفهان با تکنسین های طلوع تهویه تماس حال فرمایید

انواع سیستم وی آر اف (VRF)

اسپلیت‌های مرکزی VRF (دستگاه‌های VRF) را بر اساس عوامل مختلفی می توان دسته بندی کرد. با طلوع تهویه همراه باشید …

الف) تقسیم‌بندی سیستم‌های وی آر اف بر اساس کاربرد

ما به نسبت تکنولوژي و قطعات به کار رفته در ساختار آن‌ها که هر کدام کارهای مختلفی انجام می‌دهند، این سیستم‌ها را بر اساس نوع کارکرد به سه دسته تقسیم می‌کنیم که عبارتند از:

1- سیستم وی آر اف (VRF) سرد کننده
این سیستم‌های VRF فقط عملیات کاهش دما را انجام میدهد. از این رو، این نوع سیستم از نظر تکنولوژی، دارای ساختاری ساده‌تر هستند و طبیعتا، دیده شده که قیمت‌های کمتری نیز دارند.

2- سیستم وی آر اف (VRF) سرمایشی و گرمایشی
این نوع از دستگاه‌ها دارای فناوری جدیدتر و پیچیده‌تری نسبت به نوع اول هستند و امروزه به دلیل قابلیت ایجاد سرما و گرما به طور همزمان طرفداران بیشتری نیز دارند. توجه داشته باشید که با این دستگاه‌ها، نمی‌توان در یک زمان، در یک بخش سرمایش و در بخش دیگر گرمایش ایجاد کرد و این سیستم در یک زمان تنها یا باید گرمایشی باشد و یا سرمایشی.

3- سیستم‌های وی آر اف (VRF) با بازیابی حرارت
سیستم‌های VRF با بازیابی حرارت از پیشرفته‌ترین سیستم تهویه VRF می باشد. در این نوع مانند نوع دوم، امکان ایجاد سرمایش و گرمایش با استفاده از یک دستگاه واحد وجود دارد. اما بر خلاف وی آر اف سرمایشی و گرمایشی، سیستم‌های وی آر اف بازیابی حرارت، از قابلیت ایجاد سرمایش و گرمایش در نقاط مختلف و در یک زمان برخوردارند و چه چیزی بهتر از این که شما می‌توانید با کمک این فناوری، در یک زمان، یکی از اتاق‌ها را سرد نگه دارید و دیگری را گرم کنید !

ب) تقسیم‌بندی بر اساس انرژی مصرفی

سیستم‌های وی آر اف (VRF) می‌توانند از منابع انرژی مختلف برای فعالیت استفاده کنند و شما توانایی این را دارید که متناسب با شرایط محل زندگی و یا هزینه‌های مربوط به هر یک از منابع انرژي، سیستم وی آر اف مناسب خود را انتخاب کنید. لذا یکی دیگر از روش‌های دسته‌بندی انواع سیستم‌های وی آر اف (VRF)، تقسیم‌بندی بر اساس نوع انرژی مصرفی است. این سیستم‌ها را بر اساس نوع انرژی مصرفی، می توان به دو دسته تقسیم تقسیم کرد که عبارتند از:

1- VRF برقی
در این نوع سیستم، از جریان الکتریکی، برای تامین انرژي دستگاه استفاده می‌شود. سیستم تهویه‌ی VRF برقی را با نام EHP نیز می‌شناسند. در این نوع از دستگاه‌ها، کمپرسور موجود در یونیت خارجی از طریق الکتروموتورها حرکت می‌کند که برای فعالیت، به انرژي الکتریکی نیاز دارند. به همین دلیل، این نوع سیستم VRF، معمولا به انرژی زیادی نیاز دارند و پر مصرف محسوب می‌شوند.

2- VRF گازی
در سیستم‌های وی آر اف گازی یا GHP از گاز شهری برای چرخاندن کمپرسورها استفاده می‌شود. به دلیل، طراحی مناسبتر این نوع سیستم، بهتر است برای ساختمان‌های بزرگ از VRFهای گازی استفاده شود؛ چرا که معمولا راندمان بالاتری نسبت به وی آر اف های برقی از خود نشان می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *