راهنمای نگهداری

داکت اسپلیت خوب بخر!

نمایندگی داکت اسپیلت هایسنس در اصفهان

داکت اسپلیت خوب بخر!

کلمه کلیدی : قیمت داکت اسپلیت اینورتر

در این مقاله، طلوع تهویه قصد دارد هرآنچه لازم است راجب داکت اسپلیت بدانید را به شما بگوید، پس با ما همراه باشید تا پاسخ سوال هایی نظیر :

داکت اسپلیت چیست؟ نصب داکت اسپلیت چگونه است؟ چه چیزی در قیمت داکت اسپلیت اینورتر یا غیر اینورتر موثر است و … را بیابید

داکت اسپلیت اصطلاحی است که امروزه بسیاری از کارشناسان برای اسپلیت های کانالی مورد استفاده قرار می دهند. امروزه داکت اسپلیت جزو رایج ترین سیستم های سرمایش و گرمایشی در آپارتمان ها محسوب می شود.

اگر داکت اسپلیت شما به خوبی کار نمی کند ،برای تعمیر داکت اسپلیت با ما تماس بگیرید.

داکت اسپلیت چیست ؟
داکت اسپلیت دارای دو بخش می باشد

  • یونیت داخلی
  • یونیت خارجی

یونیت داخلی: زیر سقف (داخل سقف کاذب) داخل آپارتمان نصب می گردد. به یونیت داخلی اواپراتور یا هواساز گفته می شود. ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی توسط لوله های مسی عایق شده صورت می گیرد. نحوه کارکرد آن به این صورت است که کندانسور، گاز خنک شده را به یونیت داخلی ارسال می کند. در داخل یونیت داخلی گرمای محیط توسط گاز گرفته می شود و به هوای سرد تبدیل شده و این هوای سرد توسط فن به محیط وارد می شود.

یونیت خارجی: در فضای باز قرار می گیرد و توسط یک جفت لوله مسی به یونیت داخلی متصل می گردد. به یونیت خارجی آن اصطلاحا کندانسینگ یونیت می گویند که شامل کویل کندانسور، فن کندانسور و کمپرسور می باشد.

نصب داکت اسپلیت چگونه است؟

نصب و راه اندازی این سیستم نیاز به دانش خاص خود دارد به همین خاطر، هرکسی نمی‌تواند به راحتی نصب داکت اسپلیت را به نحو احسن انجام دهد.

برای نصب داکت اسپلیت لازم است کار را به تکنسین های مربوط بسپارید.

نخستین کاری که برای راه اندازی و نصب داکت اسپلیت باید انجام دهید این است که ساختمان شما به چه تعداد داکت اسپلیت نیاز دارد. برای تعیین این موضوع می‌توانید با مشاورین ما یا مربوط به این کار تماس حاصل فرمایید

لازم به ذکر است که برای منازل مسکونی با متراژ متوسط، معمولا یک داکت اسپلیت کافی است.

البته علاوه بر تعداد، ظرفیت سیستم حائز اهمیت می باشد. ظرفیت ناکافی سیستم باعث می‌شود که خریدار نتیجه مطلوبی را از انتخاب خود نگرفته و ناراضی شود. ظرفیت بالای آن نیز انرژی بیهوده مصرف می کند و باعث افزایش مصرف انرژی، و بالطبع، افزایش هزینه های آب، برق و گاز شود.

پس از تعیین داکت اسپلیت و ظرفیت آن، باید محل نصب سیستم بطور کامل و دقیق، بررسی و آماده‌سازی شود. طبیعی است که محل نصب دستگاه باید متناسب با تعداد دستگاه‌ها باشد.

در مرحله بعدی باید کانال‌کشی به صورت دقیق در زیر سقف کاذب انجام شود.

هر اتاق نیاز به یک دریچه برای ورود هوا و یک دریچه برای خروج هوا خواهد داشت. دریچه ورود هوا برای از بین بردن هوای نامطبوع استفاده می شود و از دریچه خروج نیز هوای گرم یا سرد بیرون می آید.

توصیه ما به شما این است که در نهایت مجددا به صورت کلی، برای نصب و راه‌اندازی سیستم داکت اسپلیت و متعلقات آن، از یک متخصص مجرب بخواهید این کار را به عهده بگیرد تا به مشکل برنخورید.

قیمت داکت اسپلیت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت داکت اسپلیت اینورتر یا غیر اینورتر به :

  1. نوع برند (mitsubishi electric | aren)
  2. ظرفیت
  3. مدل کمپرسور
  4. فشار استاتیکی دستگاه
  5. انواع مختلفی از مبرد ( R22 و گاز R410 )

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *