راهنمای نگهداری

تکنیک ها و ترفند های نصب و راه اندازی چیلر در اصفهان

نصب و راه اندازی چیلر در اصفهان

نصب و راه اندازی چیلر در اصفهان فرآیند خاصی است که نیاز به دانش فنی و تجربه دارد، زیرا با در نظر گرفتن قیمت بالای تجهیزات تهویه مطبوع و همچنین سایز و ابعاد آن، مطالعه دقیق تمامی نکات و الزامات نصب برای راه اندازی صحیح ضروری می باشد. در ادامه تمامی این شرایط و ضوابط را بررسی خواهیم کرد.

نصب چیلر در اصفهان شرایط خاصی دارد که قبل از خرید و نصب باید به طور کامل بررسی شود. هنگامی که قصد خرید و راه اندازی چیلر برای ساختمان را دارید، باید مواردی مانند شرایط آب و هوایی، کاربری خاص، محل نصب دستگاه، ظرفیت مورد نیاز برای تامین بار سرمایشی کل، بودجه مورد نیاز و … را به دقت بررسی کنید. سپس با رعایت هنجارها و استانداردهایی که تیم طلوع تهویه در اختیار شما گذاشتند، چیلر را تحت هر شرایطی نصب نمایید. به طور کلی دو نوع چیلر در بازار موجود است: تراکمی و جذبی که هر کدام برای ساختمان های خاصی مناسب هستند.

در صورت نصب نادرست این محصولات، نه تنها راندمان خنک کننده آن کاهش می یابد، بلکه قطعات و اجزای محصول نیز از کار می افتند. بنابراین نصب و راه اندازی چیلر در اصفهان، یکی از مواردی است که باید با دقت کامل و بدون خطا انجام شود. در این مقاله نحوه نصب انواع چیلر را به شما آموزش می دهیم. همچنین اگر قصد خرید و راه اندازی چیلر را دارید، می توانید از کارشناسان ما کمک بخواهید.

نحوه نصب و راه اندازی انواع چیلر در اصفهان

چیلر یکی از متداول ترین روش های سرمایشی و گرمایشی است، که بستر مناسبی را برای خنک سازی و همچنین گرم کردن محیط فراهم می کند. چیلرهای تجهیزاتی در انواع مختلفی تولید می شوند، که نوع تراکمی و نوع جذبی از رایج ترین و پرکاربردترین مدل های این محصول هستند.

در حقیقت این دستگاه، سیستم گرمایشی و سرمایشی است که گزینه مناسبی برای تامین گرمای ساختمان ها و مجتمع های مسکونی در زمستان و خنکی در تابستان می باشد. در ساختار این دستگاه خنک کننده، از اجزا و قطعات مختلفی استفاده شده است. عملکرد چیلرها تا حد زیادی به نحوه نصب آن بستگی دارد.

نتایج گزارش نشان می دهد که بیشتر آسیب هایی که در این دستگاه رخ می دهد، به دلیل عدم اطلاع شخصی که دستگاه را نصب کرده، می باشد. به همین دلیل راه اندازی چیلر اصفهان باید توسط افراد مجرب و متخصص در این زمینه انجام شود.

آشنایی با مراحل نصب چیلر

همانطور که گفتیم اگر راه اندازی چیلر در اصفهان به شکل درست و استاندارد انجام نشود، خسارات مالی قابل توجهی به همراه دارد. در ادامه مراحل و نکات مهم در هنگام نصب و راه اندازی این دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

1.      مکان مناسب نصب چیلر را انتخاب کنید

مهم ترین نکته در راه اندازی این دستگاه، انتخاب محل مناسب است. از آنجایی که کولرهای تراکمی از آب برای ایجاد سرمایش استفاده می کنند، بهترین مکان برای نصب این نوع چیلر در فضای باز است. اندازه و فاصله منطقه انتخاب شده برای نصب، باید به اندازه کافی بزرگ باشد. اگر منطقه ای که چیلر در آن نصب می شود کوچک باشد، راه اندازی دستگاه با مشکل مواجه می شود. و عملکرد قطعاتی مانند اواپراتور، کندانسور و کمپرسور بهینه نخواهد بود. در این زمینه باید توجه داشت که این محصولات باید در محیط باز اجرا شوند.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب محل نصب چیلر باید در نظر بگیرید، تهویه مناسب است. ضمنا باید قدرت و توان فن با توجه به توان دستگاه در نظر گرفته شود.

2.      زیرسازی و پوشش صحیح سطح

ابعاد و سایز دستگاه نسبتا بزرگ بوده و به دلیل تعداد زیاد قطعات، وزن نسبتا بالایی دارد. به همین دلیل، تهیه و آماده سازی سطح کف برای راه اندازی چیلر در اصفهان بسیار مهم است. برای جلوگیری از صدمات و آسیب های احتمالی باید محل مناسب را تعمیر و تقویت کرد.

یکی دیگر از عواملی که در نصب چیلر باید در نظر گرفت، قرار دادن پایه های تجهیزات به صورت یکنواخت و صاف است. در غیر این صورت دستگاه پایداری لازم را نخواهد داشت و عملکرد سیستم تحت تأثیر نامطلوب قرار می گیرد.

3.      قابلیت دسترسی به تابلو برق

راه اندازی چیلر در اصفهان در دسترس بودن تابلو برق و تامین توان الکتریکی مورد نیاز برای عملکرد بهینه اجزای سیستم ضروری است. بنابراین باید بتوانید به سرعت به تابلو برقی که چیلر در آن نصب شده، دسترسی داشته باشید.

در این زمینه لازم به ذکر است که فرآیند کنترل و مدیریت اجزا و قطعات چیلر از تابلو برق صورت می گیرد.

4.      تامین مقدار آب لازم برای راه اندازی چیلر اصفهان

این دستگاه آب را خنک می کند و به تجهیزات دیگر منتقل می نماید. برای اینکه دستگاه به درستی کار کند، آب باید عاری از زباله، آلودگی و مواد اضافه باشد. آب شهر به دلیل ترکیب ناخالص به آرامی لوله های کندانسور و اواپراتور دستگاه را مسدود می کند. به دلیل این پدیده، سیستم عملکرد طبیعی و عادی خود را ندارد. به منظور جلوگیری از این مشکلات و بهبود مدیریت سیستم، بهتر است که از سیستم های تصفیه آب شهری استفاده کنید.

نکات مهم در مراحل نصب و راه اندازی چیلر تراکمی اصفهان

راه اندازی چیلر در اصفهان | چیلرهای تراکمی یکی از دستگاه های تهویه مطبوع هستند، که صدای زیادی همراه با لرزش دارند. بنابراین در نصب چیلرها باید از قبل احتیاط کرد و نکاتی را رعایت نمود، که یکی از آنها استفاده از ضربه گیر در فونداسیون و لوله کشی است. شرایط فونداسیون برای راه اندازی چیلر در اصفهان، باید سطح صافی داشته باشد و برای نصب این دستگاه از بتن و آرماتور و همچنین نبشی و ناودانی استفاده شود.

برای انجام سرویس ها و تعمیرات دوره ای، دستگاه باید حداقل در فاصله یک تا یک و نیم متری از محیط قرار گیرد. البته کارشناسان مربوطه باید جای تعمیرات احتمالی کمپرسور و سایر قطعات را در نظر بگیرند. همچنین کابل های برق متصل به تابلو برق چیلر باید در لوله های مقاوم قرار گیرد، تا در اثر ارتعاشات احتمالی آسیب نبینند.

نصب و راه اندازی چیلر صنعتی در اصفهان

ساختار چیلر صنعتی بسیار شبیه به چیلر تراکمی است. در واقع چیلر صنعتی زیر مجموعه ای از چیلرهای تراکمی می باشد. مهمترین تفاوت کولرهای صنعتی با کولرهای معمولی، ظرفیت خنک کنندگی این کولرها و زمان استفاده از آنها است. نصب چیلرهای صنعتی در اصفهان و نگهداری آنها مانند سایر انواع تجهیزات سرمایشی، نیازمند دانش و تخصص بالایی است. در این تجهیزات، مهمترین مشکل انتخاب محل مناسب برای نصب چیلر است.

چیلر صنعتی را می توان در فضای باز یا در محل های ساختمانی نصب کرد. به عنوان مثال اگر از چیلر برای خنک سازی تجهیزات صنعتی استفاده می شود، چیلر باید در نزدیکی آن تجهیزات و در داخل ساختمان نصب شود، تا عملکرد مناسبی داشته باشد.

راهنمای نصب انواع مینی چلیر

راه اندازی چیلر در اصفهانمینی چیلرها در واقع کولرهای کمپرسوری هستند که برای خنک کردن ساختمان ها و همچنین دفاتر کوچک و سالن های تجاری طراحی شده اند. مهمترین تفاوت مینی چیلر و چیلر این است که ظرفیت خنک کنندگی مینی چیلرها، نسبت به مدل های تراکمی سنتی کمتر است. هنگام نصب و راه اندازی مینی چیلر در اصفهان باید به نکات زیر توجه کرد:

 • اگر مینی چیلر روی پشت بام نصب شده باشد، جریان هوا در اطراف مینی چیلر باید بررسی شود. (این که در کدام جهت باد شدیدتر و در طول روز جریان قوی تر است.)
 • اگر باید چند مینی کولر در یک محل نصب شود، نباید در کنار هم قرار بگیرند. (نزدیک بودن این تجهیزات، می تواند بر عملکرد آنها تأثیر منفی بگذارد.)
 • برای محافظت از مینی چیلر و کنترل داده های این کولر، باید از کنترل های خاصی استفاده شود. 

نکات اصلی برای لوله کشی چیلرها

لوله کشی، یکی از مهمترین مراحل در نصب چیلر اصفهان است. قبل از راه اندازی چیلر باید کل شبکه لوله را تمیز و با دقت تخلیه کنید. نکات مهم دیگری که در لوله کشی این تجهیزات باید در نظر گرفت، عبارتند از:

 1. ذرات جامد و آلوده نباید وارد اواپراتور شوند.
 2. آب گرم دیگ یا پکیج آب گرم به هیچ وجه نباید وارد مدار خنک کننده شود.
 3. بدنه دستگاه به زمین متصل خواهد شد. این یک نکته بسیار مهم در تضمین ایمنی دستگاه است.
 4. مواد مشبک داخل فیلتر آب استیل ضد زنگ است.
 5. چند روز پس از اولین راه اندازی چیلر در اصفهان، مسیرهای آب خنک کننده باید از نظر تمیزی بررسی شوند.
 6. هیچ ماده شیمیایی را با آب دستگاه مخلوط نکنید.
 7. حتما از کابل ها و قطع کننده های مدار با فیوزهای استاندارد استفاده کنید. در غیر این صورت احتمال وقوع حوادث غیرمنتظره وجود خواهد داشت.
 8. هنگام اتصال لوله، وزن لوله و تجهیزات را به دستگاه منتقل نکنید. ممکن است این کار باعث آسیب جدی به دستگاه شود.
 9. در محل اتصال لوله های آب سرد به دستگاه، ضد لرزه نصب شود.
 10. دریچه های هوای اتوماتیک و دستی باید در ورودی آب به اواپراتور نصب شوند. این کار برای تهویه بهتر تجهیزات توصیه می شود.
 11. شیر هواگیری باید در بالاترین نقطه شبکه لوله نصب شود.
 12. یک شیر تخلیه باید در پایین ترین نقطه نرده نصب شود تا آب در زمستان تخلیه شود.

نتیجه گیری نهایی

در این مقاله سعی کردیم نکات مهم در نصب و راه اندازی چیلر در اصفهان را برای شما همراهان گرامی شرح دهیم. همچنین برای خرید دستگاه چیلر، یا بررسی قیمت و مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین دستگاه برای منزل خود می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. هدف ما ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب است.

این مجموعه با توجه به استفاده از تکنولوژی جدید در تولید محصولات، هم اکنون در تجارت، فروش و تولید انواع چیلر پیشرو است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی و شماره های مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

b2n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *