راهنمای نگهداری

تعمیر چیلردراصفهان

تعمیر چیلر اصفهان

تعمیر چیلر اصفهان

آیا به دنبال بهترین مرکز سرویس و تعمیر چیلر اصفهان هستید؟ آیا می خواهید بدانید که چگونه مشکل دستگاه چیلر خود را قبل از تماس با یک متخصص تشخیص دهید؟ با طلوع تهویه همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.
چیلر یک سیستم سرمایش و گرمایش بسیار کارآمد است که آب را از طریق فرآیندهای تقطیر فیزیکی و تبخیر خنک می نماید و در نهایت هوای مطلوب و سرد تولید می کند. آب سرد این دستگاه به لوله های مسی سرازیر شده و دمای آن را کاهش می دهد. سپس هوایی که با این دستگاه برخورد می کند، به دلیل افت دما هوای اطراف را نیز خنک می کند. برعکس، در زمستان دمای آب خنک کننده افزایش می یابد و باعث گرم شدن آن و در نهایت انتشار هوای گرم در محیط می شود. چیلرها به طور کلی در دو نوع تراکمی و جذبی تولید و به بازار عرضه می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

نگهداری صحیح و تعمیر چیلر اصفهان بخش مهم و قابل توجهی از عمر مفید این دستگاه را تشکیل می دهد. به طور کلی نگهداری اصولی و استاندارد تجهیزاتی مانند چیلرها (به ویژه چیلرهای سیستمی مانند چیلرهای صنعتی) برای بهبود عمر و عملکرد آنها و جلوگیری از خرابی این تجهیزات ضروری است. تجهیزات برودتی در صورتی که فقط در تابستان استفاده شود، باید حداقل دو بار در سال و در صورت استفاده مداوم چهار بار در سال بررسی شود.

تعمیر چیلر در اصفهان

خدمات سرویس و تعمیر انواع چیلر در اصفهان

با توجه به ساعات کاری بالای چیلرهای صنعتی، موضوع نگهداری و تعمیر این نوع تجهیزات بسیار حائز اهمیت است و در صورت انجام صحیح می تواند صرفه جویی قابل توجهی در مصرف برق و هزینه های بهره برداری برای کارفرما به همراه داشته باشد.

بررسی روزانه، هفتگی، ماهانه، شروع و پایان هر فصل، یکی از مهم ترین الزامات تعمیر و نگهداری چیلر صنعتی است. شستشوی کندانسور، برج خنک کننده، فیلترهای آب، نظارت بر مصرف انرژی چیلر، نظارت بر مکش و فشار روغن گرمایش، توجه به صدا و لرزش کمپرسور و فن، بررسی دمای برگشت و … از جمله وظایف اصلی در سرویس و تعمیر چیلر در اصفهان به شمار می آید.
برای ایجاد نظم و دقت در نگهداری و تعمیر این دستگاه ها، بهتر است از چک لیست های مناسب برای این کار استفاده کنید.

1.      سرویس و تعمیر چیلرهای تراکمی

موضوع نگهداری و تعمیر در چیلر تراکمی به دلیل وجود کمپرسور و فن (از نوع هوا خنک) بسیار مهم است و بی توجهی به آن می تواند نتایج جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. هر چه تجهیزات چرخشی که دارای موتور الکتریکی هستند، مانند کمپرسور و فن در یخچال شما بیشتر باشد، هزینه نگهداری و تعمیر چیلر اصفهان بیشتر خواهد بود.

خنک کننده و برج خنک کننده کمپرسور، شستشوی کندانسور (نوع خنک کننده با آب)، کنترل مکش و فشار حرارت، دمای ورودی و خروجی و سطح روغن کمپرسور باید در هنگام راه اندازی در نظر گرفته شود.

2.      نگهداری و تعمیر چیلرهای جذبی

نگهداری و تعمیر چیلر اصفهان در انواع چیلر جذبی بسیار مهم است. کوچکترین بی احتیاطی در این زمینه می تواند منجر به مشکلات جدی و جبران ناپذیری شود. یکی از رایج ترین مشکلات چیلرهای جذبی، کریستالیزاسیون است. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که مواد جاذب بیش از حد غلیظ شده و کریستال هایی را تشکیل می دهند که راه ها و لوله ها را مسدود می کنند.

کنترل جریان و دمای آب برج خنک کننده، عملکرد پمپ محلول و پمپ مبرد و دمای منبع حرارت مبرد از جمله مهم ترین ملاحظات هنگام نگهداری و راه اندازی چیلر جذبی هستند. لازم به ذکر است که سختی گیر آب در برج خنک کننده باید در مدار باشد، در غیر این صورت آب ورودی به برج خنک کننده در چیلر دارای سختی بالایی بوده و باعث گرفتگی کندانسور و کاهش سطح تبادل حرارت می شود.تعمیر چیلر اصفهان

تعمیر چیلر

قیمت و هزینه تعمیر چیلر اصفهان

میزان خرابی و مشکلات این دستگاه در تعیین هزینه تعمیرات آن موثر است. به همین دلیل نمی توان این هزینه را به طور دقیق برآورد کرد. متخصص تعمیر و عیب یابی چیلر، پس از بررسی و تعیین میزان خرابی و اشکالات آن، قیمت آن را تعیین می کند.
هزینه سرویس چیلر در اصفهان نیز بر همین اساس تعیین می شود. نام تجاری دستگاه، موقعیت مکانی، میزان آسیب و قطعات آسیب دیده و هر سرویسی که نیاز دارید در قیمت آن تاثیرگذار است. به طور کلی مهم ترین عواملی که در هزینه تعمیر چیلر اصفهان موثر است، عبارتند از:

 • نوع چیلر: تراکمی، جذبی، مولد هوا یا مینی چیلر از انواع چیلرهای موجود در بازار می باشد.
 • نوع سرویس: آیا می خواهید رادیاتور را تعمیر کنید، یا درخواست سرویس و نگهداری این دستگاه را دارید؟
 • مدل و مارک چیلر
 • قطعات و تجهیزاتی که احتیاج به تعویض دارند.

نکات ضروری و مهم برای سرویس و تعمیر چیلر

 1. اگر دستگاه شما آسیب دیده و نیاز به خدمات تعمیر چیلر در اصفهان دارید، از برنامه سرویس و نگهداری دوره ای خود غافل شده اید. بنابراین، هنگامی که دستگاه شما تعمیر شد و پشتیبان گیری و راه اندازی گردید، برنامه های سرویس و نگهداری دوره ای را اولویت بندی کنید تا مشکلی ایجاد نشود. 
 2. تعمیر کولرهای تراکمی شامل دو قسمت مکانیکی و الکتریکی است. کنترل کننده های دستگاه که فشار یا دمای دستگاه را کنترل می کنند، ممکن است دچار مشکل شده یا آسیب ببینند؛ که این مربوط به قسمت الکتریکی تجهیزات است. همچنین خرابی اصلی قسمت مکانیکی مربوط به خرابی یا سوختن کمپرسور می باشد.
 3. احتراق یا خرابی کمپرسور رادیاتور به عوامل داخلی و خارجی رادیاتور بستگی دارد. به عنوان مثال، هنگامی که یک برج خنک کننده از کار می افتد، یا زمانی که کندانسور از کار می افتد و نمی تواند گرما را به خوبی دفع کند، کمپرسور تحت فشار قرار می گیرد که باعث سایش کمپرسور می شود.
 4. اگر کمپرسور چیلر شما سوخته است، حتما قبل از خرید کمپرسور جدید و تعویض آن، از یک متخصص تعمیر چیلر اصفهان بخواهید تا به تجهیزات شما مراجعه کرده و مشکل را تشخیص دهد. اگر کمپرسور بی دلیل روشن نمی شود، مشکل از سیستم چیلر است؛ با تعویض کمپرسور مشکل چیلر برطرف نمی شود. بنابراین از یک متخصص چیلر بخواهید تا علت سوختن کمپرسور را بیابد و آن را برطرف کند. پس از عیب یابی کمپرسور جدید را تعویض کنید.
 5. اگر در فصل سرد دستگاه خود را خاموش می کنید، حتما از تکنسین خود بخواهید آن را روشن کرده و در اوایل تابستان راه اندازی کند. با پرداخت هزینه های کمتر برای راه اندازی، می توانید از هزینه های تعمیر عمده جلوگیری کنید.
تعمیر چیلر

بهترین مرکز تخصصی تعمیر چیلر اصفهان

خدمات تعمیر و سرویس دوره ای چیلر یکی از تعمیرات گران قیمت و تخصصی است، که نیاز به تعمیرکاران مجرب، تحصیلکرده و متخصص دارد تا یک بار برای همیشه چیلر کمپرسور شما را تعمیر و خدمات خود را تضمین کنند. اگر چیلر کمپرسوری شما نیاز به سرویس دارد، اگر کمپرسور آن سوخته یا کار نمی کند، هم اکنون با تیم متخصص ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت کارشناس چیلر برای بازدید و برآورد قیمت به محل شما اعزام شود. مراحل خدمات تعمیر چیلر اصفهان در تیم ما، به صورت زیر می باشد:

 1. بازدید از چیلر: در مرحله اول، یک کارشناس از مجموعه ما در اسرع وقت برای بازدید از چیلر هوا یا چیلر صنعتی شما اعزام می شود.
 2. عیب یابی ویژه: پس از اعزام تعمیرکار، دستگاه از نظر میزان خرابی و مشکلات به طور کامل بررسی و ارزیابی می شود.
 3. ارائه گزارش فنی: تیم سرویس پس از بازدید عمیق از چیلر، مشکلات، عیوب و راه حل های موجود جهت کارکرد مجدد چیلر را در مدت زمان کوتاهی در گزارش ارسالی به اطلاع مشتریان محترم می رساند.
 4. عقد قرارداد: در این مرحله قرارداد تعمیر چیلر بین مشتری و تعمیرکار منعقد می شود.
 5. تامین مواد مصرفی: در اینجا کارفرما طبق لیست ارائه شده توسط تعمیرکار، مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز دستگاه را خریداری می کند.
 6. سرویس نهایی چیلر: پس از اینکه طرفین قرارداد تعمیر چیلر اصفهان را امضا کردند و تجهیزات توسط کاربر تهیه شد، سرویس چیلر آغاز شده و پروژه طبق قرارداد انجام می شود.

نتیجه گیری نهایی

چیلرها جز تجهیزات گران قیمت هستند و پیچیدگی سیستم آنها می تواند بسیار خطرناک باشد. بنابراین اگر تجربه ای در زمینه تعمیر آن ها ندارید، از دست کاری کردن این دستگاه خودداری کنید. و کار را به افراد متخصص و آگاه در این زمینه بسپارید. با وجود تمام این موارد، گاهی اوقات پیش می آید که این تجهیزات دچار مشکلات جزئی می شوند، که در صورت آشنایی با سیستم یا دریافت کمک تلفنی از کارشناسان، می توان آنها را حل کرد. 

مجموعه ما ارائه دهنده خدمات تعمیرات چیلر در اصفهان می باشد، که شما عزیزان می توانید در این زمینه از کارشناسان ما کمک بگیرند. در صورت وجود مشکل در چیلر خود، می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و تعمیر چیلر اصفهان را به تکنسین حرفه ای این شرکت بسپارید.
برای این منظور با تماس با کارشناسان ما، درخواست خود را به صورت رایگان ثبت می کنید. و نوع چیلر و تجهیزات آن را مشخص می نمایید. پس از آن درخواست شما به متخصص تعمیرات ارسال می شود. قیمت پیشنهادی توسط کارشناس تعیین می گردد و در صورت موافقت کارشناس برای تعمیر و سرویس دوره ای دستگاه به شما مراجعه خواهد کرد.

b2n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *