اگر می خواهید با عایق کاری لوله ها در تعمیر و نگهداری موتورخانه خود، سهم بسزایی در صرفه خویی انرژی گرمایشی داشته باشید و پول کمتری بابت قبض گاز بپردازید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

سه مشکلی که نشان می دهد موتورخانه نیاز به عایق کاری دارد

  • مصرف انرژی در موتورخانه شما روز به روز درحال افزایش است
  • سهم زیادی از حرارت تولید شده در موتورخانه شما از طریق لوله ها هدر می رود
  • هزینه های موتورخانه شما به طور چشم گیری زیاد شده است

عایق کاری را دست کم نگیرید

تعمیر و نگهداری موتورخانه | شما می توانید به راحتی میزان انرژی تلف شده را بدست اورید. کافی است بدانید میزان هدر رفت حرارت در هر ثانیه (از یک متر لوله دو اینچی بدون عایق در دمای 100 درجه سانتی گراد، 220 وات و از یک متر لوله چهار اینچی در همان دما برابر 380 وات است)

پس نباید عایق کاری را دست کم بگیرید و با کمک افراد متخصص این کار را انجام دهید

چه کارهایی باید برای تعمیر و نگهداری موتورخانه در طول یک سال انجام شود؟

اسیدشویی کندانسور چیلر و کنترل تمامی قسمت‌های آن از جمله فشار و اندازه گاز و روغن در چیلرهای تراکمی و لیتیم برماید در چیلرهای جذبی و هم‌چنین فلوسویچ‌ها و پمپ‌های خلاء و گردش آب در شروع هر فصل از جمله کارهای مهم در تعمیر و نگهداری موتورخانه می باشد

شستشوی برج خنک کننده و سرویس آن ، همچنین میزان تن تبرید خنک‌کنندگی برج‌ها با میزان تن تبرید چیلر هماهنگ و سنکرون گردد. در ابتدای فصل سرما نیز نیاز به تعمیر و عیب یا بی مشعل موتورخانه است و باید سرویس کامل گردد و کویل‌شویی از مخازن آبگرم در زمان مناسب بدون اختلال در تامین آبگرم ساکنین انجام شود.

در کنار این کارها باید چک کردن هر دو هفته یکبار دیزل ژنراتور بسیار حائز اهمیت است و این کار سبب می شود عمر تجهیزات گران‌قیمت برج و ساختمان شما را به طرز شگفت‌آوری بالا برده و رفاه ساکنین را افزایش یابد.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه در سال جاری چقدر است؟

هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی در اصفهان و دیگر مناطق کشور باتوجه به آیتم های مختلف متغیر است و این مورد را باید در بازدید رایگان تیم طلوع تهویه تعیین شود.

هزینه های تعمیر و نگهداری موتورخانه با توجه به پیچیدگی کار موتورخانه و قطعات بکار رفته در آن و زمان مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری موتورخانه متغیر است.

پس به این دلایل نگهداری وسرویس موتورخانه باید دفعات بیشتری مورد بازبینی و بررسی قرارگیرد و به تبع این امر می‌تواند در برآورد هزینه نگهداری و تعمیر آن داشته باشد

یک راه ساده برای تشخیص این که نیاز به اسید شویی داریم یا خیر؟

تعمیر و نگهداری موتورخانه | یک راه ساده و مهم برای اینکه تشخیص دهید مبدل حرارتی نیاز به اسید شویی دارد یا خیر این است که دمای ورودی و خروجی مبدل حرارتی را اندازه می گیریم اگر دمای ورودی و خروجی اختلاف زیادی نداشتند ( یا تقریبا دمای برابری داشتند) معنی آن این است که میدل حرارتی ( کویل) رسوب داشته و مانع اانتقال حرارت میشود و نیاز به شستشو با اسید دارد.

برای اسید شویی مبدل حرارتی با شماده های 09133064408 | 09132134857 تماس بگیرید. گهگاه پرسیده می شود که دمای آب در سیستم بسته از ۷۰ درجه فراتر رفته است ولی دمای آب مصرفی سرد است و هرچه بویلر بیشتر فعالیت می کند و بیشتر سوخت مصرف می کند باز هم دمای آب مصرفی بالا نمی رود و یا به سختی بالا می رود. یکی از دلایل اصلی این مشکل اصولا رسوب گرفتن مبدل حرارتی یا هیت اکسچنجر است .

تعمیر موتورخانه یکی از دغدغه‌های اهالی ساختمان‌های بلند، مالکین هتل‌ها و ساکنین برج‌هاست. معمولا با سرد شدن هوا تعمیر موتورخانه ساختمان‌ها، برج‌ها و هتل‌ها نیز تبدیل مسئله بااهمیت‌تری می‌شود. شرکت طلوع تهویه اسپادان آماده خدمت رسانی و برای امور تعمیر و نگهداری ساختمان‌های شماست.

B2N